31125 wzorkowiczek dodało 19286 zdjęć do galerii!
Porady

JAK ZATAPIAC OZDOBY W AKRYLU I ŻELU.

 • Dodano: 2009-07-08 20:38:31

  W którą warstwę wtapiać ozdoby?
  Ozdoby najlepiej jest zatapiać w pierwszej, cienkiej warstwie produktu – żelu bądź akrylu. Jeżeli zauważymy, że przy piłowaniu paznokci, część ozdób (np. bulionu, pazłotka) ulega spiłowaniu, oznacza to, że ozdoby powinnyśmy zatapiać głębiej – pierwszą warstwę produktu nałożyć cienko, na niej ozdoby, a następnie położyć warstwę grubszą.

  Jak zatapiać cyrkonie i inne większe ozdoby?
  W przypadku metody żelowej, najlepszym rozwiązaniem jest zatopienie cyrkonie w ostatniej, nabłyszczającej, cienkiej warstwie żelu – nakładamy żel, potem cyrkonie na paznokieć, lekko dociskamy cyrkonie patyczkiem, a następnie utwardzamy w lampie UV. Inną techniką jest przyklejanie cyrkonii i innych większych ozdób, klejem do tipsów.

  W jaki sposób zatapiać koronkę i inne ozdoby, które mogą odstawać od powierzchni płytki?
  Koronkę, folię ciętą i podobne ozdoby, które sprawiają trudności podczas zatapiania najlepiej jest przykleić klejem do tipsów. W przypadku metody akrylowej, ozdoby takie kładziemy na jeszcze nie do końca wyschnięty produkt i dociskamy patyczkiem lub pędzelkiem aż do momentu zaschnięcia masy. W przypadku żelu sprawa jest prostsza – nakładamy ozdoby na warstwę żelu, dociskamy patyczkiem i wkładamy do lampy UV.

  Czy grube ozdoby można zatapiać w dowolnym miejscu paznokcia?
  Grubsze ozdoby, jak na przykład „donaty” najlepiej jest zatapiać w środkowej części paznokcia, zatem w miejscu gdzie jest on najgrubszy. W innym wypadku grubsze ozdoby będą odstawały, na przykład przy brzegu paznokcia.

  Dołączyła: 2009-04-13 17:22:08

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage